PrestaShop otwiera swój oddział w Polsce

02.05.2021

PrestaShop otwiera swój oddział w Polsce

Właściciel najczęściej wybieranej platformy w Polsce e-commerce otwiera lokalny oddział na arenie polskiego biznesu sklepów internetowych.

PrestaShop, jako wiodąca platforma sklepów internetowych w Europie i Ameryce Południowej, umożliwia stworzenie własnego sklepu internetowego. PrestaShop bazuje na modelu open source, który pozwala na elastyczne dopasowywanie modułów do potrzeb sklepu internetowego.

Polska jest czwartym największym rynkiem na świecie pod względem liczby działających sklepów na platformie PrestaShop. Większy jest od nas tylko rynek Francji, Hiszpanii i Włoch.

Jak podaje w swoim komunikacie PrestaShop, w Polsce korzysta z niej niemal 25 tys. sklepów internetowych, a na całym świecie ponad 300 tys. W 2020 roku wygenerowały one obroty wynoszące równowartość powyżej 100 mld zł.

Zarządzający Prestashop są największym graczem, jeśli chodzi o ilość obsługiwanych sklepów oraz tworzony na nich ruch. Dlatego też postanowiono otworzyć w Polsce swój oddział.

W pierwszej kolejności za najważniejszy cel obrano rozwój komunikacji marki oraz dopasowania rozwiązań do lokalnego rynku. Bardzo ważne będzie także zbudowanie jeszcze większej społeczności e-sprzedawców. Na czele oddziału stanął Matthieu Bondu.

Z rozwiązań PrestaShop korzystają m.in. takie marki, jak: Decathlon (w 30 krajach), Carrefour, Leroy Merlin, Olympique Lyon. Obecnie w Polsce najbardziej znane sklepy zbudowane na platformie PrestaShop to np. Martes, CityFit, Świat Baterii czy Ania Kruk.

Brief

Wybierz jedną lub więcej opcji

Strona internetowa

Chcę zbudować nową stronę www?

Strony internetowe, które Ci się podobają

Dodatkowe wersje językowe

System CMS

Sklep internetowy

Chcę zbudować nowy sklep?

Strony internetowe, które Ci się podobają

Dodatkowe wersje językowe

Integracje

Porównywarki cen:

Płatności:

Księgowość:

Kurierzy:

Aplikacja webowa

Chcę zbudować nową aplikację?

Chcę określić budżet?

Posiadam specyfikację aplikacji

Portal internetowy

Chcę zbudować nowy portal?

Chcę określić budżet?

Posiadam specyfikację portalu

Dodatkowe wersje językowe

Projekt graficzny

Posiadam księgę znaku

Posiadam księgę identyfikacji wizualnej

Posiadam logo

Linki do ładnych prac

Chcę określić budżet?

Outsorcing IT

Posiadam specyfikacje zlecenia