Właściciel najczęściej wybieranej platformy w Polsce e-commerce otwiera lokalny oddział na arenie polskiego biznesu sklepów internetowych.
PrestaShop, jako wiodąca platforma sklepów internetowych w Europie i Ameryce Południowej, umożliwia stworzenie własnego sklepu internetowego. PrestaShop bazuje na modelu open source, który pozwala na elastyczne dopasowywanie modułów do potrzeb sklepu internetowego. Polska jest czwartym największym rynkiem na świecie pod względem liczby działających sklepów na platformie PrestaShop. Większy jest od nas tylko rynek Francji, Hiszpanii i Włoch. Jak podaje w swoim komunikacie PrestaShop, w Polsce korzysta z niej niemal 25 tys. sklepów internetowych, a na całym świecie ponad 300 tys. W 2020 roku wygenerowały one obroty wynoszące równowartość powyżej 100 mld zł.
Zarządzający Prestashop są największym graczem
jeśli chodzi o ilość obsługiwanych sklepów oraz tworzony na nich ruch. Dlatego też postanowiono otworzyć w Polsce swój oddział. W pierwszej kolejności za najważniejszy cel obrano rozwój komunikacji marki oraz dopasowania rozwiązań do lokalnego rynku. Bardzo ważne będzie także zbudowanie jeszcze większej społeczności e-sprzedawców. Na czele oddziału stanął Matthieu Bondu. Z rozwiązań PrestaShop korzystają m.in. takie marki, jak: Decathlon (w 30 krajach), Carrefour, Leroy Merlin, Olympique Lyon. Obecnie w Polsce najbardziej znane sklepy zbudowane na platformie PrestaShop to np. Martes, CityFit, Świat Baterii czy Ania Kruk.
Jestem doświadczonym profesjonalistą z 12-letnim stażem zawodowym. Moja kariera obejmowała różnorodne stanowiska, w tym sprzedawcę, Project Managera, analityka IT, programistę oraz menedżera działu IT. Jako dumny założyciel firmy Webixa - zespołu niemal 10 wykwalifikowanych specjalistów IT - przez ostatnie 3 lata odegrałem kluczową rolę w jej rozwoju. Prowadziłem blisko 200 projektów wdrożeniowych sklepów internetowych oraz kilka dedykowanych aplikacji. Poza pracą zawodową, moją pasją jest śledzenie wydarzeń w świecie piłki nożnej.