Dlaczego warto wybrać Woocommerce?

11.01.2022

 

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z handlem w internecie zastanawia się czy warto wybrać Woocommerce oraz jakie silniki e-commerce są dostępne na rynku. Na polskim rynku istnieje wiele rozwiązań – mamy do wyboru mniej i bardziej rozbudowane systemy pod sklepy internetowe. Dlatego przed podjęciem decyzji warto zrobić dobre rozeznanie i dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Sprawdź, dlaczego warto wybrać WooCommerce (wtyczka WordPress) i z jakiego powodu ten system może być dla Ciebie idealny.

 

WordPress na pierwszym miejscu

Obecnie jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią jest CMS WordPress. To właśnie z jego wykorzystaniem powstaje najwięcej stron internetowych, blogów, portali oraz sklepów internetowych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim intuicyjności i prostej obsłudze – pozwala bowiem łatwo oddzielić warstwę tekstową od graficznej, dzięki czemu jego użytkownicy mogą samodzielnie zarządzać treściami na swojej stronie www.

Co więcej, platforma WordPress wciąż się rozwija. Nieprzerwanie od 2003 roku powstają nowe wtyczki, dodatki i pluginy. Dlatego właśnie wybierając to rozwiązanie dla swojej strony internetowej masz pewność, że zyskujesz oprogramowanie, które będzie aktualne i dostosowane do wymogów rynku e-commerce.

 

WooCommerce – najchętniej wykorzystywana wtyczka do WordPress

Przez długi czas WordPress kojarzony był wyłącznie ze stronami internetowymi. Jest to jednak niezwykle atrakcyjne i profesjonalne oprogramowanie umożliwiające również sprzedaż produktów w internecie. O jego bezsprzecznej popularności świadczą także liczby. Według Senuto na WooCommerce zbudowanych jest w Polsce prawie 14 tys. sklepów internetowych. Na całym świecie to ponad 4 miliony. Na drugim  miejscu popularności platform e-commerce w Polsce jest PrestaShop. Bardziej wymagający klienci, posiadający rozbudowane portfolio produktów i większy budżet, mogą wybrać Magento. Na ten temat szerzej pisaliśmy w tym artykule, porównując trzy wyżej wymienione silniki.

Co warto zauważyć, to fakt, że wtyczka WooCommerce może zostać dowolnie skonfigurowana. Dzięki temu sprzedający może wybrać metody płatności czy formy wysyłki produktów. Następnie ma możliwość dostosowania ich do specyfiki swojego biznesu oraz oczekiwań klientów. Sama konfiguracja jest niezwykle szybka, przejrzysta i wygodna.

 

WooCommerce – idealne dla rozwijających się biznesów

Jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w handlu internetowym i nie wiesz, jaką platformę wybrać dla swojego sklepu internetowego, to system WordPress wraz z wtyczką WooCommerce będzie dla Ciebie idealny. To rozwiązanie optymalne dla sklepów małych oraz średnich, które chcą pokonać konkurencję i nie uzależnić się od platform abonamentowych. Te z kolei, choć wygodne, mogą się wiązać z pewnymi ograniczeniami. Dlatego jeśli marzysz o rozwoju swojego biznesu i chcesz pozbyć się ograniczeń – wybierz właśnie WooCommerce. Ponieważ liczba wtyczek do WooCommerce jest bardzo duża, w łatwy sposób dostosujesz sklep do swoich oczekiwań. Tym samym zyskasz dedykowany sklep internetowy bez konieczności inwestycji we własny silnik.

 

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać WooCommerce, poniżej na pewno odnajdziesz odpowiedź.

Przede wszystkim sklep zbudowany za pomocą WooCommerce możesz w prosty sposób dostosować do swojego budżetu. Wiele komercyjnych rozwiązań e-commerce wymaga poniesienia kosztów w postaci np. opłaty abonamentowej lub konkretnej kwoty za zakup platformy do handlu online. W przypadku WordPress z wtyczką WooCommerce nie musisz inwestować dużych pieniędzy, aby uzyskać efekt, który będzie satysfakcjonujący dla Ciebie i Twoich klientów. Warto jednak zaufać doświadczeniu fachowców specjalizujących się w tworzeniu sklepów internetowych.  Dzięki temu będziesz mieć możliwość wyposażenia swojego sklepu w dodatkowe użyteczne funkcjonalności, które ułatwią Ci pracę. Sprawią również, że zarządzanie sklepem opartym o WooCommerce będzie jeszcze łatwiejsze. Prostota obsługi panelu administracyjnego i uniwersalność to największe zalety WooCommerce. Dzięki niemu jesteś w stanie śledzić zamówienia, sporządzać różnego rodzaju raporty sprzedaży oraz statystyki, a także w łatwy sposób zarządzać poszczególnymi produktami i ich kategoriami.

Wybierając sklep oparty o WooCommerce otrzymujesz także dostęp do tysięcy bardzo dobrych wtyczek, które sprawiają, że sklep zyskuje zupełnie nowe możliwości. Te wszystkie rozwiązania pozwalają w dowolny sposób modyfikować jego funkcjonalności. Potrzebujesz integracji z Facebookiem, Instagramem, pragniesz wyposażyć swój sklep w funkcjonalne formularze? Dla WooCommerce nie jest to żadnym problemem. Co więcej, dzięki wsparciu fachowców wdrażanie dodatkowych rozwiązań i integracji będzie bezproblemowe. Wtyczki do WooCommerce pozwalają bowiem w łatwy sposób zintegrować sklep internetowy z różnymi systemami płatności, wysyłki, obsługi księgowej.

Co jeszcze sprawia, że warto wybrać WooCommerce?

System WooCommerce jest uznawany za niezwykle bezpieczne narzędzie, a to wszystko dzięki szyfrowaniu SSL. Wymaga to jednak regularnego aktualizowania wtyczek, motywów i szablonów, które będą sprawdzone i legalne. Warto, aby powierzyć te zadania osobom, które mają w tym zakresie doświadczenie.

WordPress znany jest z tego, że bardzo dobrze się pozycjonuje, ponieważ wiele funkcji SEO jest w niego domyślnie wbudowanych. Podobnie jest z WooCommerce. Ten system pod sklepy internetowe jest idealny dla tych sklepów, które pragną wyróżnić się na tle konkurencji i stawiają na optymalizację strony pod względem SEO. A wszyscy wiemy, jak duże znaczenie ma obecnie pozycjonowanie – klienci muszą dowiedzieć się o Twoim sklepie i móc wyszukać go w wyszukiwarce Google, abyś Ty mógł mieć zagwarantowaną sprzedaż. Warto o tym pamiętać, wdrażając swój sklep internetowy.

WooCommerce – najlepsze rozwiązanie dla Ciebie

Warto, aby z wtyczki WooCommerce skorzystały także te firmy, które już posiadają strony internetowe na platformie WordPress.  WooCommerce jako wtyczka WordPress to jedno z najlepszych rozwiązań dla firm stawiających na rozwój. Jeśli robisz rozeznanie wśród systemów pod sklepy internetowe, weź pod uwagę właśnie WooCommerce. Dzięki tej wtyczce WordPress Twój sklep www stanie się rozpoznawalny, a Ty będziesz cieszyć się w

Brief

Wybierz jedną lub więcej opcji

Strona internetowa

Chcę zbudować nową stronę www?

Strony internetowe, które Ci się podobają

Dodatkowe wersje językowe

System CMS

Sklep internetowy

Chcę zbudować nowy sklep?

Strony internetowe, które Ci się podobają

Dodatkowe wersje językowe

Integracje

Porównywarki cen:

Płatności:

Księgowość:

Kurierzy:

Aplikacja webowa

Chcę zbudować nową aplikację?

Chcę określić budżet?

Posiadam specyfikację aplikacji

Portal internetowy

Chcę zbudować nowy portal?

Chcę określić budżet?

Posiadam specyfikację portalu

Dodatkowe wersje językowe

Projekt graficzny

Posiadam księgę znaku

Posiadam księgę identyfikacji wizualnej

Posiadam logo

Linki do ładnych prac

Chcę określić budżet?

Outsorcing IT

Posiadam specyfikacje zlecenia